W sobotę 3 września, po raz piąty, w ponad 2000 miejscach w całej Polsce oraz za granicą odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wybór książki, która ma być czytana w następnym roku, prezydent pozostawił Polakom.

Akcja Narodowego Czytania została zorganizowana w Zwoleniu po raz czwarty. W sobotnie przedpołudnie w parku pod pomnikiem Jana Kochanowskiego stawiło się ponad 40 chętnych do czytania powieści Henryka Sienkiewicza.

…„Quo vadis” to piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości, historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę… Myślę, że postawy i życiowe wybory Sienkiewiczowskich bohaterów warto odnieść do czasów współczesnych” – mówiła Ewa Kulińska dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu.

Po raz kolejny w cieniu naszego wieszcza Jana, fragmenty czytali m.in. burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, przedstawiciele szkół z miasta i gminy, pracownicy instytucji kultury  oraz młodzież.

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Wiktoria Markiewicz kl. 3 technikum geodezyjnego,

Aleksandra Zawodnik kl. 3 architektury krajobrazu,

Weronika Wojas kl. 3 technikum geodezyjnego,

Daniel Kwapiński kl. 2 technikum informatycznego

Adrian Choroś klasa 3 liceum strażackiego

pod opieką nauczyciela bibliotekarza Katarzyny Krzyśko-Płachty.

 
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31