Dzień Otwarty w ZSR-T.

       W piątek, 11 maja 2018 r. ZSR-T otworzył swoje drzwi dla przyszłych absolwentów szkół gimnazjalnych. Zwiedzanie szkoły, zawody sportowe, konkursy, pokazy, kawiarenka, degustacja potraw czy wystawa dronów i drukarek 3D – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały odwiedzających szkołę.

      W ,,Dniu Otwartym” uczestniczyła nie tylko młodzież zainteresowana edukacją w naszej szkole, ale także zaproszeni goście z Panem Waldemarem Urbańskim Starostą Zwoleńskim na czele, który objął patronatem zawody i konkursy odbywające się tego dnia.

     W roli przewodników znakomicie spisali się nasi uczniowie, którzy towarzyszyli zwiedzającym i opowiadali, co ciekawego dzieje się w szkole, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań oraz jaka jest atmosfera w naszej placówce. Mieliśmy przyjemność gościć zorganizowane grupy ze Zwolenia, Sydołu, Strykowic Górnych, Przyłęka, Kazanowa, Tczowa, Gozdu, Ciepielowa i Chotczy. Przybyli także indywidualni uczestnicy z Wólki Zamojskiej, Suskowoli, Policzny, Garbatki – Letnisko, Lipska, Jedlni – Letnisko a nawet Pionek. Goście kosztowali smakołyków przygotowanych przez uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Gimnazjaliści uczestniczyli również w arcyciekawych pokazach chemicznych, konkursach: historycznym „Ku Niepodległej”, geograficzno – podróżniczym „Czy znasz Europę”, plastycznym czy w zawodach CS:GO. Młodzież mogła porozmawiać także z nauczycielami i uczniami, napić się herbaty lub kawy w kawiarence i spróbować przekąsek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zawody w piłkę siatkową, piłkę ręczną oraz piłkę nożną w kategorii chłopcy i dziewczęta, które odbywały się na sali sportowo – widowiskowej. W rozgrywkach o Puchar Starosty Zwoleńskiego Pana Waldemara Urbańskiego zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzała interesująca prezentacja oferty naszego Internatu, kronik szkolnych czy pokaz możliwości drukarek 3D oraz dronów.

      Podczas ,,Dnia Otwartego” rozstrzygnięto konkurs ,,Ogród jako miejsce spotkań”, zorganizowany przez nauczycieli architektury krajobrazu: Katarzynę Kozak i Justynę Ścibisz. Nagrodę główną zdobyła Kinga Szewczyk uczennica w Publicznego Gimnazjum w Strykowicach (Publiczna Szkoła Podstawowa w Paciorkowej Woli).

Wyniki konkursów:


Konkurs plastyczny – organizatorzy: Katarzyna Kozak, Justyna Ścibisz, Katarzyna Krzyśko – Płachta.
1. Aleksandra Dypa,PG Kazanów
2. Patrycja Fabiszewska, PG Ciepielów
3. Wiktoria Prygiel, PG Suskowola

Konkurs podróżniczo – geograficzny „ Czy znasz swoją Europę?” –organizator: Maciej Grzybowski
1. Karol Fijołek, Szkoła Podstawowa nr2. w Tczowie
2. Mateusz Tatarata, PG Solec nad Wisłą
3. Kamil Knieć, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu

Konkurs CS:GO – organizator: Agnieszka Strzelecka
1. Orły Harnasia z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu
2. Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Goździe
3. Niepubliczne Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu

Konkurs historyczny – KU NIEPODLEGŁEJ – organizator: Marcin Kaca, Ilona Ciecieląg
1. Jakub Grudzień, PG Strykowice ( Publiczna Szkoła Podstawowa w Paciorkowej Woli)
2. Aleksandra Kuropieska, PG Strykowice ( Publiczna Szkoła Podstawowa w Paciorkowej Woli)
3. Wiktoria Stępień, PG Sydół ( Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie)

Wyniki zawodów sportowych – organizatorzy: Bronisława Zielińska – Wdowska, Katarzyna Serewiś, Magdalena Szymanowicz, Adam Bartosiewicz.

Puchar Starosty – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu

Piłka ręczna dziewcząt
I miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu
II miejsce –Szkoła Podstawowa nr.2 w Tczowie

Piłka nożna chłopców
I miejsce –Szkoła Podstawowa nr.2 w Tczowie
II miejsce –PG Kazanów
III miejsce – PG Przyłęk

Piłka siatkowa dziewcząt
I miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotczy
II miejsce –PG Kazanów
III miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu

Piłka siatkowa chłopców
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotczy
II miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie
III miejsce –PG Przyłęk
IV miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu

Organizatorzy pokazów:
– pokaz chemiczny: Katarzyna Borowska
– pokaz umiejętności fryzjerskich: Magdalena Krajewska
– prezentacja kronik szkolnych: Anna Makuch
-pokaz dronów i drukarek 3D : Paweł Ozga
– prezentacja oferty Internatu: Teresa Zawadzak, Agata Wieczorek
– nagłośnienie: Jan Zawadzak
– kawiarenka/bufet: Ewa Hołuj – Motyczka, Bożena Sowińska, Milena Knieć
– logistyka Dnia Otwartego – klasy 1m/s/w, 3d, 2p z wychowawcami: Piotrem Grużewskim, Magdaleną Szymanowicz, Marcinem Kacą

      Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym ten dzień przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze. Wspierali nas:
Starostwo Powiatowe w Zwoleniu
Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSR-T w Zwoleniu,
Marek Sowiński,
Stanisław Kacperczyk,
Andrzej Skawiński,
Edward Rybak,
Helena i Ryszard Głód,
Irena Maciaszek,
Zakład Masarski Krawczyk,
Piekarnia Tomasz Makuch,
Bank Spółdzielczy w Zwoleniu,
AutoService Urbanek,
Piekarnia Złoty Kłos,
Gminna Spółdzielnia w Zwoleniu,
oraz HurtowniaMirax.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nauki w naszym Zespole Szkół.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Marcin Kaca
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31