WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


NASI UCZNIOWIE AKTORAMI

W piątek, 23 czerwca w parku przy pomniku Jana Kochanowskiego w Zwoleniu miała premiera happeningu teatralnego inspirowanego pieśnią Jana Kochanowskiego pt. ,,Pieśń świętojańska o …” w reżyserii Jarosława Figury. Jako aktorzy swoich sił próbowali uczniowie naszej szkoły: Kacper Bodzioch, Dawid Boniecki, Dominik Gawryjołek i Michał Tomasik. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy!


Konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim

W poniedziałek, 19 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu odbyły się tegoroczne eliminacje konkursu ,,Wiedzy o Janie Kochanowskim”. Czytaj dalej>>


SZKOLNY KONKURS „PIĘKNEGO CZYTANIA”

W dniu 14 czerwca 2017 r. po raz drugi odbył się zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu Szkolny Konkurs „Pięknego czytania”. Czytaj dalej>>


KRAKÓW NA WESOŁO

W środę, 14 czerwca uczniowie klasy 3aed i 2f wraz z opiekunami panią Magdaleną Tarłowską, panią Beatą Olczyk i panią Mileną Knieć odkrywali współczesne atrakcje Krakowa. Wycieczka wypełniona była licznymi atrakcjami. Czytaj dalej>>


NA SPEKTAKLU W DOMU KULTURY

We wtorek, 13 czerwca uczniowie klasy 2ge i 1f wraz z opiekunami panią Magdaleną Tarłowską i panem Januszem Zawadzakiem wybrali się do Domu Kultury w Zwoleniu na przedstawienie w oparciu o trudną poezję Stanisława Barańczaka. Czytaj dalej>>


SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

W dniu 9 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Chemiczny dla uczniów klas pierwszych. Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności, podniesienie poziomu znajomości chemii oraz doskonalenie umiejętności stosowania wiadomości teoretycznych w praktyce. Do rywalizacji przystąpiło 5 dwuosobowych zespołów złożonych z uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Konkurs zorganizowały i czuwały nad nim pani Katarzyna Borowska i pani Justyna Wilkiewicz. Po sprawdzeniu zadań okazało się, że pierwsze miejsce zajęła klasa 1f w składzie Burek Bartek i Marniak Natalia.
Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Organizatorzy


Konkursie na zagospodarowanie terenu przed Starostwem

Uczniowie klasy II i III technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu wzięli udział w konkursie na zagospodarowanie terenu przed Starostwem zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Uczniowie utworzyli 5 grup i każda z nich stworzyła własny pomysł na ten teren. Owoce tych prac zaprezentowali w formie plansz, które zawierały projekt koncepcyjny, wizualizacje wykonane techniką komputerową oraz tradycyjną. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników :)


Uczniowie ZSR-T na Targach Good Game Expo

Młodzież klas 1f, 2f, 2d i 3f Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w dniu 2 czerwca 2017 roku uczestniczyła w Targach Good Game Expo w Nadarzynie. Czytaj dalej>>


„Zdrowe piersi są OK”

1 czerwca 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie warsztatowe w ramach programu: „Zdrowe piersi są OK.” połączone z obchodami Dnia Dziecka. W spotkaniu uczestniczyło 37 dziewcząt z klas: III aed, III g, III f, II p. Czytaj dalej>>


FINALISTA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH
w bloku Produkcja Roślinna
PATRYK BUREK, uczeń klasy III c

W tym roku szkolnym odbyła się już XLI edycja OWiUR. W Eliminacjach Okręgowych w Warszawie z naszej szkoły wzięli udział, uczniowie którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym Olimpiady… Czytaj dalej>>


Wycieczka do Sandomierza i Kurozwęk

25 maja 2017 roku uczniowie z klas 1d, 2ab, 2p oraz 2d wybrali się na wycieczkę integracyjną do Sandomierza i Kurozwęk. Piękny słoneczny dzień pozwolił upajać się widokami sandomierskiej ziemi oraz podpatrzeć stada dziko żyjących bizonów. Czytaj dalej>>


KONKURS MATEMATYCZNY

24 maja 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbył się Zespołowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Czytaj dalej>>


12 MAJA 2017 – DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Gimnazjaliści z 13 szkół a mianowicie z Gimnazjum ze Zwolenia, Tczowa, Policzny, Przyłęka, Kazanowa, Sydołu, Strykowic, Chotczy, Wólki Zamojskiej, Suskowoli, Garbatki Letnisko, Gozduoraz Lipska skorzystało z zaproszenia na Dzień Otwarty, który został zorganizowany 12 maja w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. Czytaj dalej>>

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ;-)


UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

Święto Narodowe Trzeciego Maja to ważne polskie święto obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Czytaj dalej>>


ZAKOŃCZENIE KLAS MATURALNYCH

W piątek, 28 kwietnia nadszedł czas pożegnania tegorocznych abiturientów, przed którymi za kilka dni najważniejszy egzamin w życiu. Swoich wychowanków żegnali: mgr Marta Szabat, mgr Bożena Sowińska, mgr Izabela Skrzypek-Markiewicz, mgr Olga Zawadzak i mgr Magdalena Tarłowska. Czytaj dalej>>


KONKURS ORTOGRAFICZNY

28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbył się konkurs ortograficzny. W szkolnych zmaganiach z zawiłościami języka ojczystego wzięło udział 13 uczniów z różnych klas i różnych typów szkół. W konkursie na mistrza ortografii przyznano 3 miejsca: I miejsce – Mateusz Szewczyk 2f, II miejsce – Julia Majewska 1p i III miejsce – Aleksandra Zawodnik 3a

Milena Knieć

 


Maturzyści na Jasnej Górze

26 kwietnia 2017r. uczniowie klas maturalnych: IIIpol, IVd, IV e/f, IVa/c pod opieką Marty Szabat, Izabeli Skrzypek-Markiewicz, Olgi Zawadzak, Bożeny Sowińskiej, ks. Mariusza Grzegorczyka, Mateusza Pindakiewicza i Magdaleny Krajewskiej wyjechali na pielgrzymkę do Częstochowy.

Celem było powierzenie swoich planów i całego czasu nauki Bogu. W miłym towarzystwie uczniowie duchowo przygotowali się na czas egzaminów maturalnych. Mieliśmy jeszcze czas na integrację klasową, zwiedzając największe zabytki Jasnej Góry. Pielgrzymka była dla Nas czasem wspomnień i nakreślania planów na przyszłość. Pogoda Nam nie dopisywała, ale za to humory bardzo.

Wychowawcy klas maturalnych


Pożegnanie maturzystów 2017…

24 kwietnia spotkaliśmy się- wychowawcy i młodzież- na uroczystej kolacji z okazji pożegnania maturzystów. Pożegnali się z nami: Marysia Sekuła i Ewelina Michalczak z kl. IV a, Patrycja Marzec z kl. IV e, Ola Szewczyk, Ola Orzechowska i Kuba Hołuj z III opl oraz dziewczęta z ZSL: Ola Standowicz, Kamila Wrzochal i Monika Banaszek. Czytaj dalej>>


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 20.03.2017r. przeprowadzono eliminacje szkolne Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Czytaj dalej>>


KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

W środę, 15 marca odbyła się druga już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Jak zawsze organizatorką tej szlachetnej inicjatywy była pani Katarzyna Borowska. Czytaj dalej>>


62. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

W środę, 15 marca 2017 roku w sali widowiskowej zwoleńskiego Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z poetyckim słowem zmierzyło się 96 recytatorów reprezentujących 30 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z gmin: Zwoleń, Policzna, Tczów i Przyłęk. Czytaj dalej>>


8 MARCA – ŚWIĘTO KOBIET NA SPORTOWO

W środę, 8 marca, na hali sportowej odbyły się Finały Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Tytuł Mistrza Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła reprezentacja klasy 3aed… Czytaj dalej>>


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY PANGEA

03.03.2017r. o 10:00 odbył się w naszej szkole pierwszy etap międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea. Organizatorem Konkursu Matematycznego Pangea był Smartupcode Innovation & Technology Sp. z o.o. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Do testu przystąpiło 33 uczniów liceum i technikum w trzech grupach wiekowych: LO 1, LO2 i LO 3+4. Główne cele konkursu, to: – rozbudzanie motywacji – zwiększanie zainteresowania uczniów nauką – odkrywanie talentów – rozwijanie matematycznych pasji – upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia – ocenienie poziomu wiedzy uczniów – rozwijanie zdolności uczniów do nauki i zapewnienie im integracji Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji Pangea 2016 w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole


STUDNIÓWKA 2017

Tradycyjnie w ostatnią sobotę przed feriami maturzyści naszej szkoły bawili się w Zajeździe ,,Fraszka” koło Zwolenia. Wieczór zainaugurował staropolski polonez oraz podziękowania dla nauczycieli i wychowawców. Czytaj dalej>>


V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O MISTRZU JANIE Z CZARNOLASU

W czwartek, 26 stycznia poloniści ZSR-T już po raz piąty zorganizowali konkurs o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego, którego celem było poszerzenie zakresu wiedzy uczniów o najwybitniejszym twórcy epoki renesansu i jego utworach. W ten sposób wprowadzili młodzież w świat wartości kulturowych regionu. Czytaj dalej>>ZSR-T z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy :-)

15 stycznia uczniowie naszej szkoły kwestowali na rzecz WOŚP na terenie szkoły jak i na terenie powiatu zwoleńskiego. W 25 finale WOŚP brało udział 18 uczniów z klas 1p, 2p, 3op, 3aed pod opieką Pani Ilony Ciecieląg, Pani Agaty Wieczorek oraz Pani Magdaleny Krajewskiej. Zebrano kwotę 3368,55 złotych :-)
Do zobaczenia na 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rok :-)


I Olimpiada Statystyczna

W piątek, 13 stycznia 2017r. odbyły się w Warszawie zawody okręgowe I Olimpiady Statystycznej.
W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 16.11.2016r. wzięło udział 5 uczniów z klasy 3pol oraz 2 uczennice z klasy 2d. Komisja Szkolna oraz Komitet Okręgowy wyłonili 3 uczniów, którzy najlepiej napisali test.
W zawodach okręgowych Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych reprezentowali uczniowie:
1. Choroś Adrian – kl. 3o
2. Hołuj Jakub – kl. 3p
3. Malec Łukasz – kl. 3p
Gratulujemy im udziału w zawodach okręgowych i życzymy dalszych sukcesów.


Marta Szabat


NASZE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W czwartek, 22 grudnia poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przeżywaliśmy radość kolędowania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjny już konkurs kolęd i pastorałek, a ich dźwięki wprowadziły wszystkich w wyjątkowo serdeczny nastrój. Czytaj dalej>>


WIGILIA 2016 W INTERNACIE…

20 grudnia w internacie ZSR-T tradycyjnie jak co roku organizowaliśmy Wigilię. Przygotowaliśmy się starannie do tak ważnego święta dekorując świetlicę i stołówkę w internacie, nakrywając pięknie do kolacji wigilijnej i ubierając odświętnie. Czytaj dalej>>


Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

19 grudnia w ZSR-T w Zwoleniu odbyła się uroczystość uhonorowania Stypendystów Prezesa Rady Ministrów Adriana Chorosia i Bartłomieja Barana przez Starostę Zwoleńskiego dyplomami oraz upominkami. Gratulujemy!


6 grudnia – MIKOŁAJKI 2016r.

6 grudnia 2016 r. w naszej szkole był dniem pełnym atrakcji i wesołego „Mikołajowego” nastroju. Oprócz słodkich upominków nasi zaprzyjaźnieni Mikołaje ze Śnieżynkami roznosili pozytywną energię zarówno uczniom jak i nauczycielom. Czytaj dalej>>


29.11.2016r. – WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW ZSR-T W ZWOLENIU


ANDRZEJKI 2016 W INTERNACIE…

30.11.2016 – w imieniny Andrzeja – w świetlicy internatu odbyły się tradycyjne Andrzejki. Czytaj dalej>>


WARSZTATY NAUKOWE DLA NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik rolnik już po raz drugi w tym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach naukowych, organizowanych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Czytaj dalej>>


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca tę najważniejszą z dat, zapisanych na kartach naszej historii. W przepięknym montażu słowno-muzycznym młodzież przypomniała, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym i trzeba ją pielęgnować. Czytaj dalej>>


„UWAGA-NADWAGA”

W ramach kampanii edukacyjnej „Uwaga-Nadwaga” w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu w dniu 3.11.2016r. odbyła się prelekcja dla uczniów i nauczycieli. Spotkanie prowadziła pani dietetyk z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE. W prelekcji brały udział następujące klasy: IVe/f, IIp, IIabc, II e/g.
Specjalista ds. żywienia opowiedział o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskazał jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny. Każdy z uczestników otrzymał zaproszenie na specjalistyczne bezpłatne konsultacje dietetyczne połączone z pomiarami ciała.

Magdalena Krajewska


Wycieczka do Warszawy

3 listopada 2016 roku klasy: 1d, 2abc oraz 2g/e odwiedziły naszą stolicę – Warszawę. Pochmurną i deszczową aurą przywitał nas PGE Narodowy. Pogoda nie przeszkodziła nam w zwiedzeniu obiektu i uchyleniu rąbka tajemnicy z życia piłkarzy, bo właśnie trasą piłkarza przemierzyliśmy stadion. Czytaj dalej>>


AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

W środę, 26 października 2016 roku z inicjatywy pani Katarzyny Borowskiej nasza szkoła gościła Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. To już 12 lat nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz pracownicy ZSR-T oddają drogocenną kroplę życia. Czytaj dalej>>


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest wspólnym świętem całej społeczności szkolnej. To czas, w którym w sposób szczególny uczniowie naszej szkoły okazywali wdzięczność pedagogom i pracownikom oświaty, a młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie. Czytaj dalej>>


EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE (STARA FORMUŁA)

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe będzie przeprowadzany po raz ostatni w czerwcu 2017r. Wszyscy chętni do przystąpienia do egzaminu muszą złożyć deklarację w sekretariacie szkoły do 20 grudnia 2016r. Deklaracja w załączniku: Deklaracja2.pdf.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

W piątek, 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka, czyli święto wszystkich nastolatków i mężczyzn.
W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom, nauczycielom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły symboliczne upominki. Nie zabrakło również słodkich poczęstunków w postaci tortów, ciast i cukierków, a radość z otrzymanych życzeń była niezmierzona.
Z tej okazji wiele klas ZSR-T udało się na seanse filmowe do okolicznych kin. Tak święto obchodzili miedzy innymi uczniowie z 2eg, 3f, 2p i 3aed. Pomysł wspólnego wyjazdu zintegrował społeczności klasowe i zaowocował niezapomnianymi wspomnieniami na długie, długie lata.
Panowie drodzy! Z okazji Waszego święta życzymy Wam abyście w każdej chwili starali się żyć pełnią życia, przenigdy nie wątpili w piękno tego świata i zawsze pamiętali o marzeniach.


Wycieczka Auschwitz-Birkenau

15.09.2016r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Auschwitz-Birkenau. Uczestnikami byli uczniowie klas 3pol, 4f, 4ac oraz 4d. Wycieczka połączona była z warsztatami dotyczącymi Tadeusza Borowskiego. 44osobową grupą opiekowały się panie: Marta Szabat, Katarzyna Krzyśko-Płachta oraz Agata Wieczorek. Dla całej grupy było to wielkie i głębokie przeżycie. Wrócili z wieloma refleksjami na temat holocaustu i szeroko pojętej tolerancji.


FESTYN INTEGRACYJNY

W niedzielę, 11 września 2016r. już po raz kolejny Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu był współorganizatorem IX Powiatowego Festynu Integracyjnego ,,Pokonaj bariery niepełnosprawności”, połączonego z Dniem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Czytaj dalej>>


NARODOWE CZYTANIE

W sobotę 3 września, po raz piąty, w ponad 2000 miejscach w całej Polsce oraz za granicą odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wybór książki, która ma być czytana w następnym roku, prezydent pozostawił Polakom.Czytaj dalej>>


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W czwartek, 1 września 2016 roku po dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych ponownie spotkała się brać uczniowska rozpoczynając kolejny rok szkolny. Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Czytaj dalej>>


W załącznikach oferta ubezpieczenia szkolnego:

Załącznik nr 1: OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ ORAZ PERSONELU W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH – UBEZPIECZENIE SZKOLNE (PDF)

Załącznik nr 2: ZAKRES UBEZPIECZENIA (PDF)


AKTUALNOŚCI  |  Wydarzenia w roku szkolnym 2015/2016 | Lipiec-wrzesień 2015
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31