Uczniowie ZSR-T na
GIS Day – imprezie poświęconej promocji
i popularyzacji idei systemów informacji geograficznej.

      W środę, 15 listopada 2017 r., w budynku Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatykii Energetyki (budynek Energis) odbył sięKielecki GIS Day.

     Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu ze wszystkich klas technikum geodezyjnego, w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy 2 technikum architektury krajobrazu i klasy 2 technikum rolniczego, brali udział w tym ciekawym wydarzeniu.

      Opiekunami byli nauczyciele geodezji Karina Zielińska, Grzegorz Sikora oraz wychowawca klasy 2 acg Justyna Ścibisz i nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Krzyśko-Płachta.

     Na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki prezentowano wszelkie nowości związane z branżą geodezji i kartografii. Można było zobaczyć między innymi drony, odbiorniki GPS, tachimetry skanujące czy skanery laserowe. Zwłaszcza te ostatnie robiły wrażenie, ze względu na ich innowacyjność i szerokie zastosowanie.

      Ponieważ GIS Day odbył się na Politechnice, obok nauki nie zabrakło też zabawy. Zadbali o to studenci, którzy przygotowali grę terenową. Dotyczyła wykonywania zadań o charakterze geodezyjno-kartograficznym. 11 trzyosobowych drużyn miało za zadanie odnaleźć stanowiska w terenie na podstawie mapy. Indywidualnie uczestnicy mogli wykazać się wiedzą geograficzną.

     Nasi uczniowie zdobyli dwie nagrody: indywidualną Konrad Drab z kl. 4g oraz drużynową uczniowie Kacper Bodzioch, Michał Tomasik i Rafał Wojda z kl. 3g

      Popularyzacja wiedzy o zastosowaniu systemów informatycznych w gromadzeniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych geograficznych, wykorzystywaniu aplikacji GIS w badaniach naukowych, ekonomii jest niezwykle istotna nie tylko dla sektora naukowego, prywatnego  i publicznego, ale także dla młodych ludzi, którzy z tą dziedziną mogą wiązać swoją karierę zawodową.

      GIS Day był wspaniałą okazją, żeby poznać jakie możliwości rozwoju zawodowego daję Politechnika Świętokrzyska. Wieli z naszych uczniów już snuje plany co do swojej przyszłej kariery w murach tej uczelni.

Karina Zielińska
Katarzyna Krzyśko-Płachta
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930