Kolejna grupa uczniów ZSR-T na praktykach !!!!

    Od 2 czerwca grupa 20-stu uczniów z naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik spedytor i technik geodeta rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe realizowane w ramach projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe atutem na rynku pracy”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

      W poniedziałek uczestniczyliśmy w spotkaniu „welcome meeting”, w czasie którego zostaliśmy zapoznani z programem praktyk oraz poznaliśmy miejsca odbywania stażu. Po emocjonującym poranku wybraliśmy się na wycieczkę po mieście Portsmouth, którą zorganizowała nam firma Training Vision – partner projektu.

     Portsmouth okazuje się być uroczym, kolorowym i ciekawym miastem. Było kiedyś ważnym portem wojennym. W starej stoczni zobaczyć można m.in. kadłub flagowego okrętu z czasów Henryka VIII Mary Rose, okręt liniowy HMS Victory, na którym pływał admirał Nelson oraz statek HMS Warrior, pierwszy brytyjski okręt pancerny. W historycznych dokach znajduje się również Royal Navy Museum.

     Spacerując po mieście zauważyliśmy wiele pamiątek z czasów wojennych, kilka z nich znajdziemy właśnie w dokach czy w Victoria Park. W Portsmouth znajduje się również dom, w którym urodził się Karol Dickens, obecnie znajduje się tutaj muzeum. Jedną z największych atrakcji w mieście jest Spinnaker Tower, mierząca 170 metrów wieża, z której można podziwiać widok na doki, a przy dobrej pogodzie nawet wyspę Wight. Taras widokowy jeszcze przed nami, więc podzielimy się wrażeniami po zdobyciu 170-metrowej wieży.

    Po wyczerpującym dniu wybraliśmy się na spacer po plaży. Wolny czas spędzamy aktywnie – spacerując po mieście i grając na boisku. Przed nami wiele atrakcji, między innymi sobotni wyjazd do Londynu oraz zwiedzanie lokalnych miejscowości.

     We’ll talk to You soon!!!

     Barbara Bławat
Beata Olczyk
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930