W NAGRODĘ POJECHAŁEM DO BRUKSELI


       Laureaci Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zostali nagrodzeni prestiżowym wyjazdem. Na zaproszenie europosła Zbigniewa Kuźmiuka pojechali zwiedzać malownicze zakątki Belgii.

      Program wyjazdu był niezwykle napięty. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Brukseli, w której zobaczyliśmy monumentalny Łuk Triumfalny, zachwycające różnego rodzaju bronią Muzeum Militarystyki oraz wystawy poświęcone belgijskim bohaterom. Pani przewodnik opowiedziała nam o gablocie ,,Belgijskie-Pologne” poświęconej Polakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości Belgii. Z muzeum pojechaliśmy pod Atomium, powiększony 165 miliardów razy model kryształu żelaza. Następnie udaliśmy się do wyjątkowej Gandawy, a tam mogliśmy zachwycać się urokami najpiękniejszego rynku Europy z ogromną katedrą Św. Bowona. Oprócz wspomnianych przeze mnie miast dane nam było zwiedzić także średniowieczną Brugię, którą Belgowie nazywają Małą Wenecją. Cóż za widoki! Niestety czas szybko płynął i ostatniego dnia odwiedziliśmy europarlament oraz odbyliśmy spotkanie z europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem. Na zakończenie wysłuchaliśmy prelekcji na temat najważniejszych organów Unii Europejskiej, a także udaliśmy się pod figurkę Manneken pis- symbol Brukseli, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nasza przygoda dobiegła końca i mogliśmy jeszcze zobaczyć okazały i jakże majestatyczny Grand Place w centrum miasta.

      Bez wątpienia warto było wziąć udział w konkursie i zapewniam, że przystąpię do jego tegorocznej edycji. Wyjazd będę wspominał przez długie lata bo dzięki niemu mogłem zwiedzić najpiękniejszą europejską stolicę. Dziękuję wszystkim organizatorom!

Karol Wargacki, klasa 2d
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930