4 kwietnia uczniowie klas pierwszych – z inicjatywy Pani Ilony Ciecieląg i Pani Bożeny Sowińskiej – wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wśród nich byli również wychowankowie z internatu.
Zwiedzanie jest przyjemnością pod warunkiem, że dopisze pogoda – a ta nas nie zawiodła. Piękne słońce, błękitne niebo… W takich ,,okolicznościach przyrody’’ zwiedzaliśmy Stare Miasto, Trakt Królewski oraz Zamek Królewski. Panie przewodniczki interesująco opowiadały o historii naszej stolicy, zobaczyliśmy wiele zabytkowych budowli i pomników. Zamek Królewski zwiedzany nawet po raz kolejny – robi jednakowo wielkie wrażenie

    Zwieńczeniem dnia był spektakl w Teatrze Rampa ,,JesusChrist Superstar’’ – legendarny musical Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice’a. Musical ten u progu lat 70.XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Twórcy zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola. Fabuła spektaklu osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający, a przy tym nowoczesny i oryginalny. W Teatrze Rampa ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali jak i gestów oraz tańca wspaniałych, młodych wykonawców.

     Wrażenie jakie na nas zrobił spektakl w Rampie było piorunujące. ,,Fascynujący’’ (Ronald) ,,Na bardzo wysokim poziomie’’ (Patryk) ,,Aktorzy zaimponowali swoimi umiejętnościami’’ (Daniel). ,,Ciekawe było to, że gra aktorów toczyła się nie tylko na scenie. Musical wywołał we mnie wiele emocji…(Kasia)

    Twórcy inscenizacji wokalista Jakub Wocial oraz choreograf i tancerz Santiago Bello porwali publiczność niezwykłą energią świeżości. Stworzyli widowisko, które dotknie każdego, wprowadzając w świat silnych emocji i bardzo osobistych wrażeń. Koniecznie trzeba to zobaczyć!

    My mieliśmy to szczęście… Cieszą bardzo dobre opinie młodzieży. Jest nadzieja, że dla uczestników wycieczki , tych którzy byli po raz pierwszy w teatrze i dla tych, którzy raz kolejny – wizyta w teatrze nie będzie ostatnią w życiu…

Teresa Zawadzak
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930