WITAJ MAJ, TRZECI MAJ…

       W czwartek, 28 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święto Flagi. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy 2gc i 1p. Nad całością czuwali wychowawcy mgr Anna Toporek i mgr Marcin Kaca.

      Występująca młodzież w zachwycającym montażu słowno-muzycznym przybliżyła kilka najważniejszych wydarzeń i postaci z tamtych dni. Uroczystego charakteru akademii nadało wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz pięknie wykonane przez chór szkolny pieśni i piosenki patriotyczne. Nad oprawą techniczną czuwał jak zwykle niezawodny pan Jan Zawadzak.

      Celem tej niecodziennej lekcji historii było przypomnienie okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji oraz podkreślenie znaczenia tego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.

     Akademię zakończył pan dyrektor Arosław Jakóbik. W krótkim przemówieniu podkreślił jak ważną dla nas Polaków była Konstytucja 3 Maja i podziękował organizatorom za przygotowanie uroczystości. Nagrodził także laureatów szkolnych konkursów przeprowadzonych w ostatnim czasie.

      Tego samego dnia dyrekcja szkoły wraz z klasami mundurowymi, klasą 1p i 2op pod opieką pani Anny Grabary i pana Marcina Kacy wzięły udział w powiatowych obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które tradycyjnie odbyły się w Zespole Szkół Licealnych w Zwoleniu. Kulminacją tych obchodów był program artystyczny przygotowany przez młodzież Liceum, który powiódł przybyłych gości przez dzieje państwa polskiego od chrztu aż po odzyskanie niepodległości w 1918r.

       Młodzież ZSR-T wzięła również udział w miejskich obchodach tego święta, które rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Naszą szkołę reprezentowała dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy wraz opiekunami panią Beatą Olczyk i Anną Grabarą oraz klasa 1p z wychowawcą panem Marcinem Kacą. Drugą częścią obchodów było złożenie wiązanek kwiatów i okolicznościowe przemówienie starosty Waldemara Urbańskiego pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930