WIGILIA W INTERNACIE

      Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się 18 grudnia – na kilka dni przed Bożym Narodzeniem – w naszej ,,niemałej rodzinie’’, aby wspólnie przeżyć czas przedświąteczny; poczuć, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż na co dzień…

     Do tego spotkania przygotowywaliśmy się długo i starannie – wiedząc, jak wyjątkowy będzie ten Wieczór Wigilijny.
Po raz pierwszy w nowym budynku urządzaliśmy Wigilię, zadbaliśmy więc o odświętny wystrój i odpowiednią atmosferę. Świąteczne dekoracje, zapach choinki, płomień świec, lampki na choince, białe obrusy, aromat tradycyjnych potraw… Wszystko to stanowiło oprawę Wieczoru. O atmosferę zadbaliśmy wszyscy – wychowawcy i wychowankowie – odświętni, przejęci i wzruszeni…

      Na nasza Wigilię zaprosiliśmy Dyrekcję naszej szkoły: Pana Arosława Jakóbika, Panią Anetę Knieć, Pana Pawła Ozgę i Wychowawców dziewcząt z klas maturalnych: Kingi Słupeckiej z ZSL (Pani Profesor Alicja Szewczyk), Klaudii Mężyk i Martyny Rzęsiewicz z ZSRT (Pan Profesor Jan Zawadzak). Zaproszenie przyjęły również – obecne w życiu naszych maturzystek Panie Profesorki: Ilona Ciecieląg i Anna Grabara.

    Młodzież przygotowała nowoczesne w formie i treści Jasełka (,,Plan Astroidalny’’), był tradycyjny opłatek i serdeczne życzenia, kolacja i wspólne kolędowanie.

   Po raz kolejny chwile wspólnie spędzone wzbogaciły nas w przeżycia i dały szansę ,,pięknego bycia razem’’. Będziemy do nich chętnie wracać we wspomnieniach.

 Pięknie dziękuję Gościom za obecność, Wychowawcom za zaangażowanie, Paniom Kucharkom za pyszne ,,smaki i aromaty’’. Wychowankom zaś wielkie dzięki za dobrą energię, pozytywne emocje, aktywność – nie do przecenienia…

 

Teresa Zawadzak
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930