WIGILIA 2017 W INTERNACIE

     Tradycyjnie – jak co roku – spotykamy się na kilka dni przed Świętami, aby wspólnie doświadczyć wzruszeń związanych z przeżywaniem Bożego Narodzenia. Gospodarzami naszej Wigilii są najstarsi wychowankowie.

     21 grudnia spotkaliśmy się: Dyrekcja szkoły, Wychowawcy klas maturalnych, Wychowawcy internatu, Młodzież i wszyscy, którzy uczestniczą w nauczaniu i wychowaniu Weroniki Cegiełko (4f), Moniki Witek (4e) i Oli Kwaśnik (3w) – naszych najstarszych wychowanek. Po raz pierwszy gościliśmy również Wychowawców i Młodzież z Ośrodka Szkolenia Zawodowego ,,Profesja’’.

     W przygotowaniach brali udział wszyscy wychowankowie internatu. Młodzież zadbała o staranną oprawę: udekorowano i przygotowano świetlicę, w stołówce pięknie nakryto stoły. Po Jasełkach były życzenia dla wszystkich od Pana Dyrektora Arosława Jakóbika i wspólne dzielenie się opłatkiem…

     ,,Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.’’ (C.K. Norwid)

    Po uroczystej części nastąpił smakowity ,,ciąg dalszy’.’ Wszyscy zasiedliśmy do kolacji wigilijnej, a o tradycyjne potrawy zadbały jak co roku nasze Panie Kucharki.

     Święta to czas prezentów. Nagrodziliśmy wychowanki, które zwyciężyły w konkursie na najładniejszy pokój. Były słodkie pierniki dla wszystkich, prezenty od młodzieży dla wychowawców, prezenty – stroiki świąteczne od wychowawców i młodzieży z OSZ ,,Profesja’’.

    Nie byłoby Wigilii bez wspólnego kolędowania… W miłej atmosferze pożegnaliśmy Gości…

    ,,Każdy dzień jest szansą spotkania, czyli pięknego bycia razem. Każdy dzień jest nam dany po to, byśmy ćwiczyli się w spotkaniach, w powszednich, małych świętach, w próbach generalnych Wielkich Świąt.’’

   Nasza ,,próba generalna’’ zakończyła się pomyślnie. Było radośnie, magicznie i …pysznie. Specjalne podziękowania za przygotowanie Jasełek dla Pań Profesorek: Ilony Ciecieląg i Anny Grabary. Wielkie Dzięki.

Teresa Zawadzak
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930