UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI
ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

       Święto Narodowe Trzeciego Maja to ważne polskie święto obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego.

       W patriotycznym montażu słowno-muzycznym uczniowie klas 2abc i 1agc przedstawili okoliczności uchwalenia tego ważnego dokumentu, podkreślili jego rolę w historii naszego kraju oraz uświadomili potrzebę szacunku wobec tradycji narodowych. Pięknie wyrecytowane wiersze przybliżyły wydarzenia z drugiej połowy XVIII wieku, a oprawa muzyczna stanowiła ważny element patriotycznej pamięci, bez której żadna wspólnota nie może istnieć.

       Aktorów, recytatorów i chór szkolny przygotowały: pani Monika Grzeszczyk, pani Justyna Ścibisz, pani Magdalena Tarłowska i pani Marta Szabat.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930