Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

       W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w poniedziałek, 20 listopada policjanci zorganizowali spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. W spotkaniu brał udział Przewodniczący Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sędzia Piotr Chudzio z Sądu Rejonowego w Zwoleniu.

      Pan sędzia z Wydziału Rodzinnego i Nieletnich oraz policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu poprowadzili spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu mieli okazję wysłuchać wykładu na temat obowiązujących w naszym kraju praw dzieci. Sędzia wydziału rodzinnego opowiedział młodym ludziom o odpowiedzialności karnej nieletnich. Poruszył temat dotyczący problematyki demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się co może im grozić m.in. za wagarowanie, picie alkoholu, jazdę bez uprawnień lub za popełnienie cyberprzestępstwa. Sędzia omówił katalog środków wychowawczych i poprawczych zwartych w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

      Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” prowadzonej z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji.

Agnieszka Kołdej
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829