Spotkanie warsztatowe ”Zdrowe piersi są OK!”

    W dniu 28 maja 2019 roku po raz kolejny odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne w zakresie profilaktyki raka piersi, dla dziewcząt klas przedmaturalnych. Uczestniczyły w nim 23 dziewczęta z klas trzecich. Spotkanie było zorganizowane w ramach programu – „Zdrowe piersi są OK.!” W spotkaniu brały udział jak zawsze koordynatorki ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz przedstawicielki firmy Avon.

     Celem cyklicznych spotkań jest kształtowanie postaw prozdrowotnych u uczennic, a także dostarczenie pożytecznych informacji członkom rodzin uczennic.
Podczas spotkania zaprezentowano zagadnienia związane z epidemiologią raka piersi, profilaktyką zachorowań oraz z samą techniką wykonywania samobadania. Dziewczęta także miały możliwość ćwiczenia sposobu wykonywania samobadania na fantomie pod okiem koordynatorek. Odbył się także wykład nt. makijażu oraz pielęgnacji cery, jak też pokaz kosmetyków i rozdano drobne upominki od firmy Avon.

     Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dziewczęta brały w nim aktywny udział i były zainteresowane poruszanymi problemami.

    Spotkanie zorganizowały – Bożena Sowińska i Katarzyna Borowska

 
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930