Stowarzyszenie Absolwentów
i Sympatyków ZSR-T w Zwoleniu

       Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Rolniczo–Technicznych w Zwoleniu kontynuuje bogate dziedzictwo Powiatowego Związku b. Wychowanków i Wychowanic Szkół i Kursów Gospodarstwa Wiejskiego, założonego w 1932 r. z inicjatywy nauczyciela Szkoły Rolniczej w Zwoleniu – Stanisława Podrygałły i burmistrza miasta Zwolenia Jana Galewskiego. Liczył on 131 członków absolwentów Szkoły Rolniczej w Zwoleniu, a miał za zadanie doskonalenie zawodu rolnika i zdobywanie wyższego poziomu kultury duchowej, obywatelskiej i społecznej. Powiatowy Związek wydawał własny organ prasowy: Głos Młodej Wsi.

       Członkowie Stowarzyszenia niezależnie od dystansu czasowego od okresu nauki z dużą aktywnością włączają się w realizację głównego celu Stowarzyszenia, jakim jest podtrzymywanie więzi między koleżankami i kolegami a Szkoła, niezależnie od tego, gdzie żyją i pracują. Ponadto Stowarzyszenie ma na celu udzielanie pomocy w sytuacjach życiowych i zawodowych członków Stowarzyszenia, wszechstronne promowanie szkoły, jej absolwentów i nauczycieli, realizowanie przedsięwzięć naukowych, wspieranie przedsiębiorczości wśród członków Stowarzyszenia, działanie na rzecz aktywizacji zawodowej.

     Szczegóły dotyczące środków działania Stowarzyszenia, członkostwa, struktury organizacyjnej, władz i majątku Stowarzyszenia znajdziecie Państwo w załączonym statucie Stowarzyszenia. Bieżące informacje o działalności zarządu Stowarzyszenia, staramy się prezentować na stronie internetowej Stowarzyszenia.

    Zapraszamy wszystkich absolwentów i sympatyków ZSR-T w Zwoleniu do współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków w Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu.

Prezes Zarządu

Marcin Kaca

Dokumenty:

Monografia

Statut SAiSZSR-T w Zwoleniu

Składka

RODO
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031