UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W czwartek, 1 września 2016 roku po dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych ponownie spotkała się brać uczniowska rozpoczynając kolejny rok szkolny. Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

W nowy rok szkolny wprowadzili nas przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Zawodnik i Adrian Choroś. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odsłuchano hymn państwowy, a reprezentacja młodzieży już tradycyjnie od wielu lat w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej zapaliła symboliczny znicz pod tablicą pamiątkową ku czci mieszkańców Zwolenia i okolic pomordowanych w latach 1939-1945.

Następnie Dyrektor Arosław Jakóbik powitał nauczycieli, zgromadzoną młodzież, rodziców oraz przybyłych gości: Starostę Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego, Wicestarostę Arkadiusza Sulimę, Członka Zarządu Powiatu Jerzego Sowulę oraz Zastępcę Komendanta Powiatowej Policji kom. Leszka Derlatkę. Szczególnie miłe słowa skierował do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu.

Po przemówieniu Dyrektora Szkoły głos zabrał Pan Starosta Waldemar Urbański. Przemawiający gratulował tegorocznym pierwszoklasistom wyboru szkoły, a wszystkim życzył sukcesów edukacyjnych.

W dalszej części wręczono nominacje młodzieży klas mundurowych na wyższe stopnie awansu w korpusie kadetów oraz nagrodzono za osiągnięcia w nauce uczniów, którzy podczas wakacji odbywali praktykę zawodową. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszą klasę ZSR-T w minionym roku szkolnym. Zwycięzcami zostali: 2d w kategorii klas technikalnych i licealnych oraz 1w w kategorii klas zasadniczych. Nagrodzonym gratulujemy!

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930