ROK SZKOLNY 2018/2019 w INTERNACIE

ROK SZKOLNY 2018/2019

ROK SZKOLNY 2018/2019 przywitaliśmy w nowym miejscu. Internat zmienił swoją siedzibę… Po wielu latach przenieśliśmy się z ulicy Wojska Polskiego na ulicę Kościuszki. Nowy („stary”) budynek, nowe otoczenie, „nowi” (i „starzy”) wychowawcy, „nowi” i „starzy” wychowankowie… Ci ostatni trochę narzekają na nowe miejsce; że dalej, że „inaczej’… Nie marudzą uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół Licealnych. Teraz oni mają bardzo blisko. Pierwszoklasiści również nie mają powodów do niezadowolenia. Nie obciążeni wspomnieniami szybko się zaaklimatyzowali. Może trochę tęsknią do domu, ale to przecież naturalne. Wychowawcy… cóż pracujemy jednakowo i wszędzie tam gdzie nasi wychowankowie.

Pierwszym spotkaniem całej społeczności internatu: młodzieży Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych i Zespołu Szkół Licealnych oraz wychowawców są tradycyjne Otrzęsiny. Otrzęsiny, czyli uroczyste przyjęcie wychowanków klas pierwszych do grona mieszkańców internatu odbyły się 18 października. Liczna w tym roku grupa pierwszoklasistów poddana została różnym próbom.

W pięknych okolicznościach przyrody na terenie przed internatem (duży plus za miejsce) rozpaliliśmy ognisko. Przy nim pierwszoklasiści zaprezentowali się – opowiadając o sobie, swoich wyborach, zainteresowaniach… Potem zostali „przepytani’ ze znajomości „spraw różnych’ i tych dotyczących internatu, poczęstowani tajemniczą miksturą, a potem już tylko wspólne biesiadowanie przy ognisku, śpiewy i tańce… Nowi mieszkańcy złożyli uroczyste ślubowanie przed gronem wychowanków i zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami.

Było wesoło, ciepło przy ognisku i miło, co widać na załączonych zdjęciach.

Teresa Zawadzak

 
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930