Buongiorno Italia!!!| Nasi uczniowie zdobywają swoje pierwsze międzynarodowe doświadczenia zawodowe | Dolce Vita na talerzu!!!


Buongiorno Italia!!!


3… 2… 1… pierwsze staże w Rimini czas zacząć !!!
Włoskie wybrzeże przywitało nas słońcem i lazurowym niebem. Po pysznym śniadaniu spotkaliśmy się z Giadą – naszą opiekunką z ramienia Sistema Turismo. Dzięki Niej poznaliśmy ciekawe miejsca i historie związane z miastem.
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w spotkaniu welcome meeting, podczas którego nasi uczniowie dowiedzieli się szczegółów o organizacji stażu. Po obiedzie młodzież spotkała się ze swoimi pracodawcami i ustaliła warunki współpracy. Po tak wyczerpującym dniu przyszedł czas na chwilę relaksu. Okazją do tego okazał się spacer po plaży i pierwsza kąpiel w Morzu Adriatyckim.


 

Dolce Vita na talerzu!!!

Kuchnia włoska to nie tylko pizza na grubym cieście i spaghetti z mięsem mielonym.
Dzięki pobytowi w Rimini poznaliśmy bogactwo jej smaków.

Gnocchi, pasta pomodoro, rigiatoni, focaccia, risotta, zabaglione, frutti di Mare….. Delektujemy się nowymi smakami serwowanymi przez szefa kuchni w restauracji hotelu Kursaal.


 

 Praktyka zawodowa


    Nasi uczniowie zdobywają swoje pierwsze międzynarodowe doświadczenia zawodowe
Od poniedziałku 1 kwietnia br. uczniowie technikum ekonomicznego i architektury krajobrazu rozpoczęli praktyki zawodowe u włoskich pracodawców na terenie Rimini oraz San Marino.
Z niecierpliwością i ciekawością oczekiwali na pierwsze zadania zlecone przez swoich szefów.
Praca w międzynarodowym środowisku to niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów , nabycia doświadczenia, nowych umiejętności oraz przełamania bariery językowej.
Naszej przesympatycznej młodzieży życzymy przyjemnej pracy, ciekawych doświadczeń, rozwijania pasji. Jako opiekunowie jesteśmy dumni z uczestników wyjazdu, którzy nie boją się stawić czoła nowym wyzwaniom oraz potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.
Przed nami poza pracą, wycieczki do Wenecji i San Marino.
Kolejna relacja już wkrótce!!!

 
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930