Pierwsza pomoc

      28 lutego 2019 roku gościem w naszej szkole była Pani Agnieszka Dobrowolska- ratownik medyczny, zastępca kierownika Pogotowia Ratunkowego SPZZOZ w Zwoleniu. Uczestnicy zajęć – uczniowie klas: 3d,2ag i 1e dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego, czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe oraz jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób należy prawidłowo wykonać reanimację poszkodowanego, jak ułożyć rannego w pozycji bezpiecznej, wykonać opatrunek medyczny, jak zareagować podczas krwotoków, złamań, oparzeń, czy zadławień. Przypomniane zostały numery telefonów ratunkowych oraz uczniowie uzyskali wiedzę w jaki sposób rozmawiać przez telefon w przypadku potrzebnej pomocy. W drugiej części spotkania uczniowie i nauczyciele ćwiczyli na fantomach prawidłowe wykonywanie reanimacji oraz masażu serca.

Dziękujemy Pani Agnieszce za przybliżenie tak ważnej kwestii. Życie ludzkie jest największym skarbem, a taka wiedza może ten skarb uratować.

Justyna Kaszuba
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Stowarzyszenie absolwentów i Sympatyków ZSR-T w Zwoleniu Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSR-T w ZwoleniuLipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031