Pierwsza pomoc

      28 lutego 2019 roku gościem w naszej szkole była Pani Agnieszka Dobrowolska- ratownik medyczny, zastępca kierownika Pogotowia Ratunkowego SPZZOZ w Zwoleniu. Uczestnicy zajęć – uczniowie klas: 3d,2ag i 1e dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego, czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe oraz jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób należy prawidłowo wykonać reanimację poszkodowanego, jak ułożyć rannego w pozycji bezpiecznej, wykonać opatrunek medyczny, jak zareagować podczas krwotoków, złamań, oparzeń, czy zadławień. Przypomniane zostały numery telefonów ratunkowych oraz uczniowie uzyskali wiedzę w jaki sposób rozmawiać przez telefon w przypadku potrzebnej pomocy. W drugiej części spotkania uczniowie i nauczyciele ćwiczyli na fantomach prawidłowe wykonywanie reanimacji oraz masażu serca.

Dziękujemy Pani Agnieszce za przybliżenie tak ważnej kwestii. Życie ludzkie jest największym skarbem, a taka wiedza może ten skarb uratować.

Justyna Kaszuba
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930