Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

       W dniu 20.03.2017r. przeprowadzono eliminacje szkolne Turnieju „ Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Eliminacje współprowadził pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Mariusz Grudziński. Do XIX eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju zakwalifikowało się 3 uczniów: Adrian Choroś kl. IIIpol, Kacper Szymanek kl. IIIg , Karol Bąk kl. IIIpol.

       XIX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w dniu 31.03.2017r. w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu. Turniej zorganizowany był przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP w Zwoleniu. Honorowy patronat nad eliminacjami objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Zwoleński.

       W eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych w trzech grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie. Młodzież zgodnie z regulaminem konkursu w I etapie rozwiązywała test, a następnie wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania ustne przed komisją konkursową pod przewodnictwem mł. bryg. Mariusza Grudzińskiego.

      Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy najlepiej odpowiadali na pytania ustne. Uczeń Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu Adrian Choroś z klasy IIIpol zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich Turnieju. Uczeń z klasy IIIg Kacper Szymanek zajął III miejsce. Eliminacje wojewódzkie Turnieju odbędą się 29 kwietnia 2017r. w Pionkach.

      Po emocjach konkursowych zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczali Pan Waldemar Urbański- Starosta Zwoleński, Wicestarosta – Arkadiusz Sulima, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zwoleniu bryg. Krzysztof Żyliński oraz dh Jerzy Kowalski- Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Zwoleniu.

Magdalena Krajewska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930