OBCHODY 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

      Dnia 9 listopada 2018r. w ZSR-T w Zwoleniu odbyła się uroczysta akademia z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię zaszczycili swoją obecnością Starosta Zwoleński Pan Waldemar Urbański oraz wicestarosta Pan Arkadiusz Sulima.

     Akademia rozpoczęła się od odśpiewania o godz. 11.11 przez całą społeczność szkolną 4 zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

      Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Pan Dyrektor Arosław Jakóbik przypominając zebranym znaczenie wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli narodowej.

     Punktem kulminacyjnym akademii był występ artystyczny przygotowany przez młodzież. Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi. Przygotowane utwory poetyckie, współczesne aranżacje pieśni patriotycznych i występy aktorskie przeniosły nas w czas walki Polaków o niepodległość.Podczas uroczystości chór szkolny wykonał takie pieśni jak: „Rota”, „Marsz I Brygady” („Legiony”), „Pierwsza kadrowa”. Uczniowie recytowali wiersze „11 listopada” H. Brykczyński, „Do moich synów” J. Żuławskiego, „Marsz strzelców z 1863 r.”, „Wiosna 1915 r.” B. Ostrowska. Szczególnie pięknie wybrzmiały słowa piosenek „Przytulmy Polskę do serca” oraz „Niepodległa, Niepokorna” wykonane przez uczennice klasy 3p i 2a.

      Podczas akademii zostały wręczone okolicznościowe dyplomy dla uczniów biorących udział w akcji Narodowego Czytania.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 1f i 3acg wraz chórem szkolnym pod kierunkiem nauczycieli: Pani Marty Szabat, Pani Mileny Knieć, Pani Marty Dziary – Płachta, Pani Justyny Ścibisz oraz Pana Marcina Kacy.

     Reprezentacja naszej szkoły z Dyrekcją oraz Pocztem Sztandarowym brała również udział w miejskich obchodach 100–lecia niepodległości 11 listopada 2018r.

 
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930