NASZE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

      W czwartek, 22 grudnia poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przeżywaliśmy radość kolędowania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjny już konkurs kolęd i pastorałek, a ich dźwięki wprowadziły wszystkich w wyjątkowo serdeczny nastrój.

      Spotkanie rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Witając Starostę Waldemara Urbańskiego, Wicestarostę Arkadiusza Sulimę, Dyrekcję Szkoły oraz całą brać uczniowską przypomnieli o wyjątkowości tego czasu, która tkwi nie tylko w tradycji przekazywanej przez pokolenia ale i niezwykłej atmosferze. Kilka ciepłych słów wygłosił również ksiądz Mariusz Grzegorczyk.

      Następnie swoje występy prezentowały zespoły z poszczególnych klasy a także soliści. Wśród wykonanych utworów znalazły się tradycyjne polskie kolędy oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Uczniowie śpiewali z nieukrywaną radością. Widać było, że wspólne kolędowanie sprawia im wiele satysfakcji, a świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim. Zgromadzeni z zaciekawieniem słuchali zaskakujących aranżacji kolęd i chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania. Jury doceniło muzykalność, poczucie rytmu, prezentację na scenie  i ogólny wyraz artystyczny kolędników. Oto wyniki tegorocznego konkursu:
I miejsce ex aequo – klasa 1e i 3aed,
II miejsce ex aequo – klasa 2abc i 1p,
III miejsce – klasa 2p.

      Tego dnia rozstrzygnięto również zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs o tytuł najsympatyczniejszej klasy ZSR-T. Konkurujący o miano tej najfajniejszej grupy musieli przygotować prezentację multimedialną, dotyczącą najważniejszych zasad obowiązujących w zgranym zespole klasowym, a 6 grudnia założyć ubranie w różnym odcieniu czerwieni.

     Jak przystało na czas świąteczny wór z prezentami się jeszcze nie zamknął i nagrodzeni zostali także uczestnicy konkursu recytatorskiego. Gratulując zaangażowania, kreatywności i zdolności wszystkim wyróżnienia wręczył Pan Dyrektor Arosław Jakóbik.

      Po koncercie odbyły się coroczne spotkania opłatkowe, a na stołach królowały wigilijne potrawy i słychać było kolędy. Młodzież składała życzenia nauczycielom oraz sobie nawzajem.

      Ten wyjątkowy, ostatni dzień zajęć dydaktycznych wprowadził nas w klimat i magię Bożego Narodzenia, a wspaniała atmosfera, która ogarnęła całą społeczność szkolną pozostanie na długo w naszej pamięci. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930