NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     Dzień 11 listopada to czas refleksji nad polskimi drogami do niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca tę jedną z najważniejszych dat, zapisanych na kartach historii Polski.

      Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odsłuchania hymnu państwowego, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli, że Święto Odzyskania Niepodległości to dla współczesnych Polaków symbol miłości ojczyzny. Następnie w krótkim przemówieniu pan dyrektor Arosław Jakóbik zaznaczył, iż patriotyzm to wartość trwała i nieprzemijająca.

     Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 2aed. Młodzież, pod kierunkiem pani Magdaleny Tarłowskiej i pani Marty Szabat, zaprezentowała montaż słowno- muzyczny. Młodzi artyści recytowali piękne wiersze patriotyczne, a wzruszające scenki w ich wykonaniu uświadomiły zgromadzonej publiczności ogrom poświęcenia i ofiary polskich żołnierzy. Słowo poetyckie przeplatane z piosenkami i pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego wprowadziły w patriotyczny nastrój oraz chwilę zadumy nad bezimiennymi mogiłami. Całości dopełniła piękna gazetka szkolna, przygotowana przez uczniów klasy 1w pod okiem pani Barbary Bławat.

      Uroczystości od początku do końca towarzyszyła podniosła atmosfera. Dzięki niej uczniowie mogli przypomnieć sobie o tym, co nasi przodkowie robili, by Polska przetrwała, nie zginęła.

      Kolejnego dnia dyrekcja szkoły w asyście pocztu sztandarowego oraz kadetów klasy 1p wzięła udział w głównych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Zwoleniu.

      Rozpoczęła je uroczysta Msza Święta w Kościele p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego, po czym uroczystości przeniosły się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie przedstawiciele władz oraz instytucji w tym naszej szkoły złożyli pamiątkowe wiązanki oraz oddali hołd wszystkim poległym, którzy oddali życie za ojczyznę.

     Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt reprezentować w poczcie sztandarowym Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930