NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      ,,Wolność. Kocham i rozumiem” – pod takim hasłem społeczność ZSR-T obchodziła 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w piątek, 10 listopada odbyła się uroczysta akademia szkolna.

      Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, przekazania go młodszym kolegom i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie w pięknym i wzruszającym montażu słowno-muzycznym uczniowie klasy 1e i 3eg zaprezentowali proces odzyskania niepodległości, pieśni patriotyczne oraz poezję tamtych czasów. Występujących przygotowali: pani Bronisława Wdowska-Zielińska, pan Janusz Zawadzak, Pani Magdalena Tarłowska oraz pani Milena Knieć.

Na zakończenie pan starosta Waldemar Urbański przypomniał nazwiska wielkich Polaków, którym oddajemy hołd w Święto Niepodległości.

Kolejnego dnia dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie drugiej klasy o profilu mundurowym wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, w której uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Po nabożeństwie wszyscy przeszli pod pomnik Nieznanego Żołnierza i oddali hołd pomordowanym rodakom.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Stowarzyszenie absolwentów i Sympatyków ZSR-T w Zwoleniu Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSR-T w ZwoleniuLipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031