„Młodzież zapobiega pożarom”- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

      W dniu 16.03.2018r. przeprowadzono eliminacje szkolne Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nim dział 13 uczniów z Zespołu Szkół Rolniczo–Technicznych w Zwoleniu. Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Eliminacje współprowadził pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Mariusz Grudziński. Do XX eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju zakwalifikowało się 3 uczniów: Martyna Szafrańska- 3p, Bartłomiej Kwaśnik- 1i, Kacper Szymanek- 4g.

     XX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w dniu 23.03.2018r. w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu. Turniej zorganizowany był przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP w Zwoleniu. Honorowy patronat nad eliminacjami objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Zwoleński.

     W eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych w trzech grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie. Młodzież zgodnie z regulaminem konkursu w I etapie rozwiązywała test, a następnie wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania ustne przed komisją konkursową pod przewodnictwem mł. bryg. Mariusza Grudzińskiego.

     Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy najlepiej odpowiadali na pytania ustne. Po emocjach konkursowych zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które Pan Waldemar Urbański- Starosta Zwoleński, Pan Zbigniew Gołąbek- V-ce Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie, dh Jerzy Kowalski- Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Zwoleniu.

      Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w dniu 21 kwietnia 2018 roku w Ruścu gmina Nadarzyn.

 

Magdalena Krajewska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930