8 czerwca 2019 r

W sobotę 8 czerwca 2019 r. uczestniczyliśmy w długo wyczekiwanej wycieczce do Londynu.
Mieliśmy bardzo napięty harmonogram, ale udało nam się zobaczyć wszystkie najważniejsze „landmarki” w stolicy Wielkiej Brytanii.
Zwiedzanie zaczęliśmy od Pałacu Buckingham, który jest oficjalną siedzibą rodziny królewskiej. Ku naszemu zaskoczeniu mogliśmy wziąć udział w krótkiej ceremonii obchodów urodzin królowej Elżbiety II, a szczęśliwcom udało sie pomachać do samej monarchinii.
Następnym punktem programu było Westminister Abbey-opactwo, w którym odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe Zjednoczonego Królestwa, takie jak: koronacje, śluby członków rodziny królewskiej oraz pogrzeby.
Jednym z punktów programu było zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, gdzie nie tylko oglądaliśmy ciekawe eksponaty, ale również podziwialiśmy wygląd samego budynku.
Stamtąd udaliśmy się w kierunku budynków parlamentu brytyjskiego oraz kultowego Big Bena-najbardziej znanego symbol Wielkiej Brytanii.
W drodze na Trafalgar Square, główny plac w Londynie, gdzie odbywają się najważniejsze imprezy plenerowe, podziwialiśmy London Eye-diabelski młyn, który umożliwia podziwianie całego Londynu.
Nie obyło się bez wizyty na Piccadily Circus, pełnego kolorowych telebimów z reklamami oraz China Town, które jest namiastką Chin w centrum brytyjskiej stolicy.
Naszą wędrówkę skończyliśmy nad brzegiem Tamizy podziwiając Tower of London, która w przeszłości pełniła funkcję więzienia, a obecnie jest skarbcem klejnotów rodziny królewskiej oraz Tower Bridge, most zwodzony, jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim.
Dodatkową atrakcją było przemieszczanie się po Londynie metrem, które jest najstarsze na świecie.

     Barbara Bławat
Beata Olczyk
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930