24.11.2015 – LEKCJA W KINIE

      We wtorek, 24 listopada uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym, która odbyła się w Multikinie w Radomiu. Organizatorem wyjazdu była polonistka Magdalena Tarłowska.

      Ten bardzo ciekawy pomysł w zakresie edukacji medialnej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, a spotkanie przebiegało dwuetapowo. Podczas pierwszej części uczniowie dowiedzieli się jak ewaluowało aktorstwo od początku istnienia kina, w jaki sposób interpretacja artystyczna wpływa na efekt końcowy dzieła filmowego i jakie typy bohaterów filmowych zapisały się w historii. Największe zainteresowanie wzbudziła prelekcja na temat pracy aktora w komputerowo wygenerowanym świecie.

      Zakończenie lekcji stanowiła projekcja filmu ,,Chce się żyć”. Piękna opowieść, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia chorego na porażenie mózgowe Mateusza wzbudziła w nas wiele empatii i emocji, których nie da się opisać. Odgrywający główną rolę Dawid Ogrodnik stworzył niezwykle ciekawą postać. Mimiką, gestami oraz wymownym milczeniem przekazał nieskończona liczbę wrażeń. U wielu z nas wywołał łzę wzruszenia i zmusił do cichej refleksji.

     Wyjazd przebiegał w miłej atmosferze, a profesjonalny pokaz okazał się niezapomnianym doświadczeniem, które zachęciło uczestników wyjazdu do udziału w kolejnych lekcjach multimedialnych.
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930