DAR KRWI

      5 marca br. w naszej szkole odbyła się kolejna, akcja honorowego krwiodawstwa, organizowana cyklicznie od piętnastu lat. Uczniowie, nauczyciele i absolwenci podzielili się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią.
Krew oddało 75 osób w ilości prawie 34 litrów. Akcja po raz pierwszy odbyła się w szkolnej sali konferencyjnej. Jak podkreślali pracownicy Centrum Krwiodawstwa w Radomiu warunki do poboru krwi były znakomite a młodzież świadoma i bardzo dobrze przygotowana. Należy nadmienić, że ten dobrowolny i odważny czyn wynika z życzliwości i empatii młodych ludzi. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźniemu i pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Nasza szkolna społeczność rozumie, iż najcenniejszą wartością dla każdego człowieka jest zdrowie i życie, a wielkimi są Ci, którzy je ratują. Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia dziękuję.

     Kolejna akcja planowana jest w czerwcu br. Już dziś zapraszam wszystkich chętnych!

Koordynator akcji
Katarzyna Borowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930