KRAKÓW NA WESOŁO

W środę, 14 czerwca uczniowie klasy 3aed i 2f wraz z opiekunami panią Magdaleną Tarłowską, panią Beatą Olczyk i panią Mileną Knieć odkrywali współczesne atrakcje Krakowa. Wycieczka wypełniona była licznymi atraakcjami.

Przygodę z Grodem Kraka rozpoczęła wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na powierzchni ponad 6 ha młodzież bawiła się urządzeniami demonstrującymi zjawiska fizyki, ekspozycjami geologicznymi „Geo-gródek”, ekspozycjami sensorycznymi „Zapachowo” i wieloma innymi urządzeniami edukacyjnymi z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. W tym parku rządziła fizyka, ale nie było nudno. Po przekroczeniu bramy uczniowie mogli oglądać siebie w ogromnym kalejdoskopie – układzie luster, jak w popularnej zabawce. Przy innym stanowisku ciekawi sprawdzali jak powstaje wir wodny i obserwowali jego niepowtarzalne zachowanie. Przy jeszcze innym grupowo starali się utrzymać równowagę na rozpędzonym okręgu.

Kolejną atrakcją był pobyt w Laserowym Centrum Rozrywki i laserowy paintball z laserowym labiryntem. Na wejście każdy gracz otrzymał kamizelkę wraz z bronią strzelającą wiązką światła. Liczne czujniki zbierające informacje na temat trafień wyłoniły zwycięzców. W pierwszej turze wygrała Ola Zawodnik, a w drugiej Kacper Markowski pokonując wyczerpanych przeciwników. Gra odbywała się na specjalnie przygotowanej arenie, tworzącej system labiryntów, przejść w tajemniczym półmroku wśród beczek, krat, rur, łańcuchów co tworzyło klimat przygody i podnosiło poziom adrenaliny. Nastrój rodem z gier komputerowych sprawił, iż rywalizacja nabrała wyjątkowego charakteru.

Na zakończenie uczestnicy wyjazdu podziwiali architekturę Rynku Głównego Krakowa, miejsca o wyjątkowym znaczeniu historycznym i kulturowym.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930