V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY
O MISTRZU JANIE Z CZARNOLASU

      W czwartek, 26 stycznia poloniści ZSR-T już po raz piąty zorganizowali konkurs o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego, którego celem było poszerzenie zakresu wiedzy uczniów o najwybitniejszym twórcy epoki renesansu i jego utworach. W ten sposób wprowadzili młodzież  w świat wartości kulturowych regionu.

      Do rywalizacji przystąpiło osiem 3-osobowych zespołów z drugich klas liceum i technikum. Młodzież samodzielnie zgłębiając źródła zawierające informacje o Janie z Czarnolasu musiała rozwiązać trzydzieści zadań sprawdzających znajomość jego biografii i twórczości. Organizatorzy postawili przed uczniami spore wyzwanie, jednak większość z nich bardzo dobrze poradziło sobie z tym zadaniem. Uczestnicy popisywali się znajomością polszczyzny wieku XVI, a pytania konkursowe nie sprawiły im kłopotu. Rozwiązując test i analizując fragmenty dzieł poety szybko udzielili prawidłowych odpowiedzi. Pochodzenie z ziemi Mistrza Jana zobowiązuje…

     Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: kl.2f (Mateusz Choroś, Szymon Kwaśnik, Mateusz Szewczyk)
II miejsce: kl.2p (Grzegorz Sulima, Dorota Basaj, Katarzyna Miękus)
III miejsce ex aequo: kl.2e (Julia Łyżwa, Karolina Seremak, Eliza Włoskowicz) oraz kl. 2d (Aleksandra Sekuła, Patrycja Twardowska, Patrycja Madej)

     Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył pan Dyrektor Arosław Jakóbik. Gratulujemy i zapraszamy do dalszej aktywności humanistycznej w tegorocznym konkursie wiedzy o Janie Kochanowskim organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Zwoleniu.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930