Udział uczniów w konferencji CheckIT w Lublinie

      Tworzenie gier komputerowych, programowanie robotów i pisanie aplikacji mobilnych – m.in. w takich warsztatach uczestniczyć mogli młodzi informatycy z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, którzy 6 marca 2018 r. wzięli udział w konferencji CheckIT w Lublinie.

      W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas informatycznych ZSR-T – 2f oraz 3f wraz z opiekunami: Agnieszką Strzelecką, Magdaleną Krajewską oraz Panem wicedyrektorem Pawłem Ozgą.

„Wspólnie odkrywamy emocjonujące oblicze IT i pokazujemy, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość – zapewniali organizatorzy targów. – Podczas naszego wydarzenia można spotkać setki innych osób, które dzielą informatyczne pasje; poznać organizacje studenckie działające na lubelskich uczelniach i włączyć się w ich inicjatywy; zobaczyć, jak i kto zajmuje się informatyką w Lublinie” – zachęcali.

     W programie konferencji były wykłady i warsztaty dotyczące praktycznych zastosowań informatyki i nowości technologicznych. Uczniowie mogli wziąć udział w tworzeniu własnej aplikacji oraz gry w Construct 2, zaprogramować robota z klocków lego, spróbować swoich sił w programach do animacji i modelowania 3D czy zobaczyć pokaz dronów, wyścigi robotów i wirtualny świat w Oculus Rift. Spore zainteresowaniu wśród uczestników wzbudzały także wykłady dotyczące kryptowaluty czy kariery w branży IT.

      Spotkali setki innych osób, które dzielą informatyczne pasje. „Po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w takiej konferencji. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć możliwości, jakie dają nowinki technologiczne. Ta wiedza będzie nam przydatna w przyszłej pracy zawodowej” – mówią uczniowie klas informatycznych z ZSR-T, którzy wzięli udział w konferencji.

 

Agnieszka Strzelecka
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930