KONCERT CHŁOPAKÓW ,,WYRWANYCH Z NIEWOLI”

      We wtorek, 26 stycznia 2016 roku wychodząc naprzeciw zagrożeniom czekającym na młodego człowieka zorganizowano w naszej szkole koncert profilaktyczny ,,Ku wolności”. W spotkaniu z chłopakami ,,Wyrwanymi z niewoli” uczestniczyli wszyscy uczniowie ZSR-T.

      Członkowie grupy Piotr Zalewski i Jacek Zajkowski to byli dresiarze, którzy od 7 lat zajmują się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży. Podczas występów ukazują świat bez narkotyków, alkoholu i wszelkich używek, a wszystko opierają na własnych życiowych doświadczeniach. Od najmłodszych lat szukali szczęścia, akceptacji i zrozumienia. Wydawało im się, że znaleźli je w środkach odurzających i przemocy. Było to tylko chwilowe złudzenie. Teraz patrzą na wcześniejsze swoje życie zupełnie inaczej. Jak mówią o sobie sami zostali wyrwani z niewoli, przywróceni do świata żywych dlatego chcą nieść przestrogę dla tych, którzy ulegają pokusie ,,kolorowego świata”. Odważnie podkreślają, że najlepszym terapeutą jest Chrystus. Swoje przejmujące historie, niektóre wręcz wstrząsające przeplatają muzyką.

      Młodzi artyści zaangażowali uczniów do odgrywania scenek i aktywnego udziału w ich misji. W rytmie hip-hopu o religijnym charakterze przypominali o najważniejszych chrześcijańskich wartościach. Przestrzegali przed niewłaściwymi wyborami i zmusili do refleksji nad własnym życiem. Wszyscy dali się ponieść emocjom i zaczęli podrygiwać w rytm prezentowanych utworów.

      Na zakończenie Jacek i Piotr zaprosili nas do wspólnego zdjęcia i indywidulanych rozmów. Koncert bez wątpienia trafił w gusta naszej młodzieży, a ciekawa forma programu profilaktycznego pozwoliła inaczej spojrzeć na wszechobecny problem uzależnień.
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930