X JUBILEUSZOWY FESTYN INTEGRACYJNY

       W niedzielę, 10 września 2017r. odbył się X Jubileuszowy Festyn Integracyjny pod hasłem „Pokonaj Bariery Niepełnosprawności”, połączony z obchodami Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po raz kolejny jego współorganizatorem był Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych.

      Tradycyjnie honorowy patronat nad festynem objęli: Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, Przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie i Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych w Zwoleniu oraz Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu. Tegoroczne spotkanie miało na celu integrację osób niepełnosprawnych i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym.

       Na festynie nikt się nie nudził. Największą popularnością cieszył się miting sportowy gdyż organizatorzy zadbali o szeroki wybór konkurencji. Można było obejrzeć zmagania w takich dyscyplinach jak: skok w dal, rzut piłką do kosza, bieg na 60 metrów, łowienie rybek, przeciąganie liny i wiele, wiele innych. Równie ogromne zainteresowanie wzbudził przegląd twórczości artystycznej placówek pod hasłem „Na ludową nutę”. Oprócz tego uczestnicy mogli oglądać: wystawę sprzętu policyjnego (radiowozy, symulator zderzeń, symulator jazdy motocyklem, autogoogle, pokaz tresury psów), wystawę sprzętu ratownictwa drogowego czy pokaz pierwszej pomocy. Festyn zakończyły występy formacji ludowych: Sobótka, Piątkowy Stok i zespołu śpiewaczy Kompany.

      Jesteśmy dumni, że nasza młodzież, nauczyciele i pracownicy mogli tego niedzielnego popołudnia sprawić, że osoby niepełnosprawne poczuły się potrzebne i akceptowane, a na ich twarzach pojawił się szczery uśmiech.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930