FESTYN INTEGRACYJNY

       W niedzielę, 11 września 2016r. już po raz kolejny Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu był współorganizatorem IX Powiatowego Festynu Integracyjnego ,,Pokonaj bariery niepełnosprawności”, połączonego z Dniem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

       Jak co roku honorowy patronat nad festynem objęli: Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, Przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie i Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych w Zwoleniu, Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wilczowoli. Otwierając imprezę, oficjalne przemówienie wygłosił Starosta Zwoleński. Gorąco witając zgromadzonych gości podkreślił, że dzięki takim inicjatywom następuje integracja nie tylko osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ale również całego środowiska lokalnego.

       Słoneczna pogoda i ciekawy program spotkania zainteresował naprawdę wielu mieszkańców Zwolenia. Dla zgromadzonych na szkolnym boisku przewidziano mnóstwo ciekawych atrakcji. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Od lat ogromnym zainteresowaniem cieszył się miting sportowy: skok w dal, rzut piłką do kosza, bieg na 60 oraz konkurs ,,Piosenka radością życia”. Równie popularnym stał się przegląd twórczości artystycznej członków WTZ, pokaz udzielania pierwszej pomocy a przede wszystkim wystawa sprzętu policyjnego i strażackiego. Nikt się nie nudził, a sportowej rywalizacji towarzyszył duch współpracy, ogromna empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Jedni brali udział w warsztatach ceramicznych, uczyli się wikliniarstwa drudzy zasiadali za kierownicą stymulatora zderzeń, by przez chwile poczuć siłę prawdziwego wypadku i uświadomić sobie jak ważne dla naszego bezpieczeństwa są zapięte pasy.

       Do wspólnej rywalizacji, wymiany doświadczeń przyłączyli się nauczyciele i uczniowie ZSR-T. Nawiązując z niepełnosprawnymi nowe przyjaźnie zadbali o każdy szczegół, by uczestnicy zabawy poczuli się dowartościowani i potrzebni.

       W radosnej atmosferze festyn zakończyła ,,zielona dyskoteka” i występ zespołu muzycznego. Bardzo się cieszymy, że tyle osób przyjęło zaproszenie do wspólnej zabawy, a impreza dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930