DZIEŃ OTWARTY

     W piątek, 13 maja 2016 r. ZSR-T otworzył swoje drzwi dla przyszłych absolwentów szkół gimnazjalnych. Zwiedzanie szkoły, zawody sportowe, konkursy, pokazy, kawiarenka, słodkości czy wystawa sprzętu rolniczego – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały odwiedzających szkołę. 

     W „Dniu Otwartym” uczestniczyła nie tylko młodzież zainteresowana edukacją w naszej szkole, ale także zaproszeni goście reprezentujący władze powiatowe i gminne: Wicestarosta Powiatu Zwoleńskiego – Pan Arkadiusz Sulima, Członek Zarządu Powiatu Zwoleńskiego – Pan Jerzy Sowula, Burmistrz Miasta Zwolenia – Pani Bogusława Jaworska, Zastępca Burmistrza Miasta Zwolenia – Pan Włodzimierz Kabus.

     W roli przewodników znakomicie spisali się nasi uczniowie, którzy towarzyszyli zwiedzającym i opowiadali, co ciekawego dzieje się w szkole, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań oraz jaka jest atmosfera w naszej placówce.  Mieliśmy przyjemność gościć zorganizowane grupy ze Zwolenia, Sydołu, Strykowic Górnych, Przyłęka, Kazanowa, Tczowa, Gozdu, Ciepielowa i Chotczy. Przybyli także indywidualni uczestnicy z Wólki Zamojskiej, Suskowoli, Policzny, Garbatki – Letnisko a nawet Pionek. Goście kosztowali smakołyków przygotowanych przez uczniów klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz zaprzyjaźnionego Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu.  Gimnazjaliści uczestniczyli również w arcyciekawych pokazach doświadczeń fizycznych i chemicznych, obejrzeli pokaz montażu i demontażu zestawu komputerowego, pokaz geodezyjny oraz zobaczyli i przymierzyli ekwipunek legionisty rzymskiego z początku I w. n.e.. Młodzież mogła porozmawiać także z nauczycielami i uczniami, napić się herbaty w kawiarence i spróbować przekąsek.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zawody w piłkę siatkową, piłkę ręczną oraz piłkę nożną w kategorii chłopcy i dziewczęta, które odbywały się na sali sportowo – widowiskowej. W rozgrywkach o Puchar Starosty Zwoleńskiego Pana Waldemara Urbańskiego zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: językowy, z wiedzy o UE,  z przepisów o ruchu drogowym, z ogólnej wiedzy z informatyki oraz plastyczny. Wielu gimnazjalistów zatrzymywało się także przy stoiskach pracodawców: Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu, Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Zwoleniu i Brat-Medu. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzała interesująca prezentacja oferty naszego Internatu.

     Podczas ,,Dnia Otwartego” rozstrzygnięto konkurs ,,Mój wymarzony ogród”, zorganizowany przez nauczycieli architektury krajobrazu: Katarzynę Kozak i Justynę Ścibisz. Pierwsze miejsce zajęła Edyta Petniak z Publicznego Gimnazjum z Tczowa, drugie miejsce przypadło Bartkowi Dygasowi z Publicznego Gimnazjum z Ciepielowa, a trzecie miejsce Katarzynie Choroś, również reprezentującej Publiczne Gimnazjum w Ciepielowie. Gratulujemy!

     Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym ten dzień przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze.
Wspierali nas:

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSR-T w Zwoleniu,

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu,

Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój,

Marek Sowiński,

Stanisław Kacperczyk,

Andrzej Skawiński,

Edward Rybak,

Halina i Ryszard Głód,

Ewa Oleksik,

Irena Maciaszek,

Zakład Masarskiemu Krawczyk,

Piekarnia  Tomasz Makuch,

Bank Spółdzielczy w Zwoleniu,

AutoService Urbanek,

Piekarnia Złoty Kłos

oraz  Hurtownia Mirax.

 

Wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny – organizatorzy: Katarzyna Krzyśko – Płachta, Katarzyna Kozak, Justyna Ścibisz

 1. Aleksandra Pasek PG Przyłęk
 2. Natalia Osińska PG Suskowola
 3. Kinga Kamińska PG Przyłęk

Konkurs z przepisów ruchu drogowego – organizatorzy: Zbigniew Dąbrowski, Mirosław Molendowski, Tomasz Rogala, Radosław Kwiatkowski

 1. Julia Binienda PG Przyłęk
 2. Natalia Dydo PG Przyłęk
 3. Mateusz Chmurzyński PG Tczów

Konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej –organizator: Maciej Grzybowski

 1. Piotr Szpak PG Zwoleń
 2. Roksana Molenda PG Kazanów
 3. Paweł Procki PG Zwoleń

Konkurs ogólnej wiedzy z informatyki – organizator: Renata Ozga

 1. Szymon Ozga PG Zwoleń
 2. Piotr Szpak PG Zwoleń
 3. Bartłomiej Burek PG Ciepielów

Konkurs językowy – organizatorzy: Monika Grzeszczyk, Anna Makuch

 1. Roksana Molenda  PG Kazanów
 2. Martyna Wieczorek  PG Tczów
 3. Aleksandra Wolszczak PG Tczów

    

Wyniki zawodów sportowych – organizatorzy: Grzegorz Stawarz, Bronisława Zielińska – Wdowska, Katarzyna Serewiś, Magdalena Szymanowicz, Adam Bartosiewicz.

Puchar Starosty – PG Zwoleń

Piłka ręczna dziewcząt– 28 osób- 2 drużyny -2 mecze

I miejsce – PG Zwoleń

II miejsce – PG Tczów

Piłka ręczna chłopców– 55 osób-4 drużyny-4 mecze

I miejsce – PG Zwoleń

II miejsce –PG Gózd

III miejsce- PG Tczów

Piłka nożna chłopców– 87 osób-8 drużyn-8 meczy

I miejsce – PG Gózd

II miejsce – PG Tczów

III miejsce – PG -Kazanów

Piłka siatkowa dziewcząt–  52 osoby-6 drużyn-6 meczy

I miejsce – PG Ciepielów

II miejsce – PG Chotcza

III miejsce – PG Gózd

Piłka siatkowa chłopców– 32 osoby- 3 drużyny-3 mecze

I miejsce – PG Chotcza

II miejsce – PG Ciepielów

III miejsce – PG Sydół

 

Organizatorzy pokazów:

– pokaz chemiczny:  Katarzyna Borowska

– pokaz fizyczny: Krzysztof Cywka

– pokaz demontażu i montażu zestawu komputerowego : Anna Mroczek

– pokaz historyczny: Marcin Kaca

– pokaz umiejętności fryzjerskich: Magdalena Krajewska

– pokaz kulinarny: Barbara Bławat

– pokaz kulinarny zorganizowany przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu

-pokaz geodezyjny : Joanna Kotkowska

– prezentacja oferty Internatu: Teresa Zawadzak, Agata Wieczorek

– pokaz sprzętu rolniczego i samochodów do nauki jazdy: Ryszard Maraszkiewicz, Radosław Kwiatkowski, Tomasz Jóźwik, Zbigniew Dąbrowski, Mirosław Molendowski

– nagłośnienie i prowadzenie Dnia Otwartego: Jan Zawadzak

– logistyka Dnia Otwartego – klasy 2g/c i 1p z wychowawcami: Anną Toporek i Marcinem Kacą

– zabezpieczenie obiektu-  klasa 2m z opiekunami: Radosławem Kwiatkowskim i Zbigniewem Dąbrowskim

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nauki w naszym Zespole Szkół.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ;-)

Marcin Kaca
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930