BAL STUDNIÓWKOWY 2018

    W sobotę, 13 stycznia maturzyści naszej szkoły bawili się w Zajeździe ,,Fraszka” koło Zwolenia. Były piękne wieczorowe kreacje, eleganckie garnitury, podziękowania i łzy wzruszenia.

     Tradycyjnie tę niezapomnianą noc rozpoczął pan dyrektor Arosław Jakóbik. Przemawiając podkreślił, że dla tegorocznych maturzystów fragment drogi życiowej związany z tą szkołą, nieubłaganie dobiega końca. Życzył, aby ta studniówka dostarczyła wszystkim zgromadzonym wielu wspaniałych wrażeń.

     Nie zabrakło również zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili: Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański, Wicestarosta – Arkadiusz Sulima, Sekretarz powiatu – Edyta Sulima, Wiceburmistrz – Włodzimierz Kabus, Przewodniczący Rady Powiatu – Edward Rybak, Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Sobieszek, Dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Marek Sowiński oraz przedstawicielki Rady Rodziców.

    Wdzięczna młodzież swoje podziękowania kierowała do dyrekcji szkoły i nauczycieli, którzy towarzyszyli im w szkolnej rzeczywistości. W sukcesach i porażkach. Przyszli absolwenci dziękowali za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie szczerze przepraszali za wszelkie kłopoty i niedociągnięcia.

    Szczególnie ciepłe słowa uczniowie kierowali w kierunku swoich wychowawców: Pani Katarzyny Borowskiej, Pani Anny Toporek, Pani Magdaleny Tarłowskiej i Pana Marcina Kacy. ,,To oni nigdy nie tracili sił, by przemawiać nam do rozsądku, który w młodzieńczym życiu gdzieś ginął. Opiekowali się nami przez lata edukacji, pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości” – mówił Sebastian Rutka, przedstawiciel maturzystów.

       Młodzież wyraziła swą wdzięczność nie tylko słowami ale także piękna recytacją wierszy i utworami muzycznymi w wykonaniu Grzegorza Sulimy i uczennic klasy 4aed. Nie zapomniano także o rodzicach.

      Bal rozpoczął się staropolskim polonezem. W jego podstawy młodzież wprowadziła pani Katarzyna Serewiś, której maturzyści także składali wyrazy wdzięczności za cierpliwość podczas prób i całą przekazaną wiedzę na temat tego pięknego tańca. Uczniowie zaprezentowali go z wdziękiem i gracją.

    Na czas tego uroczystego i jedynego w swoim rodzaju balu wszyscy oddali się dobrej zabawie. Rytm wspólnie zatańczonego walca sprawił, że zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie ulegli urokowi wieczoru i cieszyli się chwilą. Ta noc stała się nocą wyjątkową i niezapomnianą.

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031