KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

    W środę, 15 marca odbyła się druga już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Jak zawsze organizatorką tej szlachetnej inicjatywy była pani Katarzyna Borowska.

     Zbiórka krwi organizowana jest od dwunastu lat i stała się naszą tradycją, a ZSR-T bierze udział w konkursie ,,Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu” w grupie szkół regionu radomskiego. Do marcowej akcji przystąpiło więc 63 potencjalnych dawców. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym. To dzięki ich odwadze, ofiarności i empatii uzyskano około 31 litrów tego cennego płynu.

     Zorganizowane przedsięwzięcie pokazało, że z roku na rok polepsza się świadomość i wiedza naszej młodzieży na temat problemu niedoboru w zapasach krwi. Dowodem tego jest rosnąca liczba chętnych biorących udział w corocznych akcjach. Cieszymy się, że swoją dobrodusznością zaszczycili nas również absolwenci. Wszystkim honorowym dawcom kropli życia serdecznie dziękujemy!

Magdalena Tarłowska
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930