Spotkanie z rodzicami w bibliotece w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Jak najskuteczniej popularyzować czytelnictwo i rozwijać zainteresowania czytelnicze w szkole średniej?

Jedno jest pewne, że pokochać książki można w każdym wieku, trzeba tylko trafić na TĘ WŁAŚCIWĄ, CIEKAWĄ, KTÓRA ZROBI NA CZYTAJĄCYM OGROMNE WRAŻENIE !!! A Narodowy Program  Rozwoju Czytelnictwa daje ku temu niepowtarzalną okazję, której nasza biblioteka nie mogła przepuścić. Wreszcie jest co czytać… :-)

W dniu 8 listopada 2017 r.  w naszej bibliotece szkolnej przy okazji wywiadówki odbyło się spotkanie z rodzicami dotyczące popularyzacji czytelnictwa i rozwijania zainteresowań czytelniczych zarówno uczniów jak i rodziców. Jako nauczyciel bibliotekarz wystosowałam oficjalny list, który został przeczytany Rodzicom we wszystkich klasach. List jest dostępny do przeczytania na stronie internetowej szkoły zarówno poniżej jak i w zakładce biblioteka. Dotyczy tematyki związanej
z popularyzacją czytelnictwa u nas w szkole. List był również zaproszeniem dla rodziców do biblioteki, żeby mogli zobaczyć jak dużo ciekawych książek już będzie można tu znaleźć, aby poczytać dla przyjemności.

Rodzice z zaciekawieniem przeglądali nowe zbiory, wielu znalazło ciekawostki dla siebie, wielu też zapisało się do biblioteki. Ponadto rodzice chętnie uzupełniali moją ostatnią listę zamówień  o swoje wymarzone tytuły.

Mam  nadzieję, że udało mi się przekonać Rodziców, że obecnie nadal: Książka stanowi bardzo dobrą alternatywę wobec TV i Internetu. Wyrabianie również przez Rodziców nawyku kontaktu z książką jest pewnego rodzaju posagiem intelektualnym, który decyduje nie tylko
o wiedzy człowieka, ale również o jego cechach charakteru, preferowanych wartościach
i przyjmowanych postawach. Może stać się narzędziem bardzo pomocnym w wychowaniu młodych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

                                                                                                                        Katarzyna Krzyśko-Płachta
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930