WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

      We wtorek, 22 grudnia wspólnie przeżywaliśmy radość kolędowania i poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs kolęd i pastorałek, które stanowią nieodłączną część tego radosnego czasu.

      Spotkanie rozpoczęło się kilkoma słowami wstępu, które wygłosili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie przy pięknej zimowej dekoracji swoje występy zaprezentowały zespoły reprezentujące poszczególne klasy jak i soliści. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły, a zgromadzona społeczność szkolna włączając się do wspólnego śpiewania towarzyszyła stremowanym artystom. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Popisy wokalne oceniała komisja w składzie:

  • pan Arosław Jakóbik – dyrektor ZSR-T,
  • pani Aneta Knieć – wicedyrektor do spraw dydaktyczno-wychowawczych,
  • pan Paweł Ozga – wicedyrektor do spraw szkolenia praktycznego,
  • pani Marta Szabat- opiekun chóru szkolnego,
  • pani Magdalena Tarłowska – opiekun chóru szkolnego.

     Podczas oceny komisja brała pod uwagę muzykalność, poczucie rytmu, prezentację na scenie i ogólny wyraz artystyczny. Przyznano następujące nagrody:


I miejsce – klasa 2aed,
II miejsce ex aequo – klasa 3ac i 1ge,
III miejsce – klasa 2gc.

     Niecodzienna atmosfera, radość oraz świąteczny nastrój przybliżyły wszystkim tradycję kolędowania. Występy i wspaniała zabawa pozostaną na długo w naszej pamięci dlatego warto pielęgnować takie wspólne spotkania. Mamy więc cichą nadzieję, że ten dzień na stałe zapisze się w kalendarzu uroczystości szkolnych. ,,Hej kolęda, kolęda…”
Witamy  na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

Pierwszy budynk ZSR-T w Zwoleniu


Tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930